Kupuj według kategorii

Strona główna

left banner

Dalia - Lavender Perfection 1szt.-4630
  • Dalia - Lavender Perfection 1szt.-4630

Dalia - Lavender Perfection 1szt.

9,50 zł

(9,50 zł szt.)

Brutto
Dalia - Lavender Perfection
Ilość
Obecnie brak na stanie

Kod kreskowwy: 5907626159950

Kolor::
kwiaty lawendowe, lawendowo-różowe
wysokość:
100 cm
wielkość kwiatu:
20-25 cm
Mrozoodporność::
brak - nie zimuje w gruncie
stanowisko:
słoneczne, osłonięte
Termin kwitnienia::
od czerwca do pierwszych przymrozków

 

Nazwa wywodzi się od nazwiska szwedzkiego botanika Andersa Dahla. Do rodzaju dalia należy około 30 gatunków pochodzących z Meksyku i Gwatemali. Ta pozornie nieliczna grupa roślin była i jest jedną z najczęściej stosowanych bylin ogrodowych. Trudno byłoby znaleźć drugi rodzaj roślin, który mógłby się poszczycić takim bogactwem form. Z dwóch lub trzech dzikich dalii powstało tysiące nowych odmian. Większość współcześnie wykorzystywanych odmian mieszańcowych pochodzi ze skrzyżowania Dahlia coccinea i D. pinnata.Inne wywodzą się od D. hortensis. Różnorodność form kwiatowych jest tak wielka, że odmiany podzielono na około 10 grup w zależności od rozmiaru i kształtu kwiatów. Ze względu na niejednorodność obserwowaną w obrębie utworzonych grup, niektórzy znawcy sugerują, że powinno być ich więcej. W celu sprecyzowania klasyfikacji większość grup podzielono na podgrupy roślin o małych, średnich i dużych kwiatach. Znana również pod nazwami ludowymi: giergonia, giergona, wielgonia i wielgoń (ostatnie dwie dotyczą zwłaszcza odmian o największych kwiatostanach).


Rośliny wrażliwe na mróz. W krajach o surowym klimacie zaleca się wykopywanie bulw jesienią i przechowywanie w pomieszczeniach, gdzie temperatura nie spada poniżej 0 stopni Celsjusza i ponowne wysadzanie do gruntu wiosną. Bulwy przed sadzeniem można dzielić. Dalie lubią stanowiska słoneczne i osłonięte, preferują gleby żyzne i dobrze przepuszczalne. Wymagają regularnego, comiesięcznego nawożenia i obfitego podlewania, w szczególności w okresie kwitnienia. Rozmiar kwiatów można zwiększyć poprzez usunięcie dwóch pąków bocznych. Wszystkie, oprócz niskich form rabatowych, wymagają podpór. Rozmnażanie przez bulwy, podział, wysiew nasion lub sadzonkowanie. Formy rabatowe najczęściej rozmnaża się poprzez wysiew nasion.

CW9011
2010-01-01
Nowy produkt

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Przeglądaj produkty w super cenach
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć