Kupuj według kategorii

Strona główna

left banner

Dalia - Dahlia Akita 1szt.-2749
  • Dalia - Dahlia Akita 1szt.-2749

Dalia - Dahlia Akita 1szt.

9,50 zł

(9,50 zł szt.)

Brutto
Dalia - Dahlia Akita
Ilość
Obecnie brak na stanie

Kod kreskowwy: 5906340264100
Czas kwitnienia: VII-VIII
Czas sadzenia: IV-V
Głębokość sadzenia: 10 cm
Ilość sztuk w opakowaniu: 1
Kolor.: Czerwony
Kolor.: Żółty
Nasłonecznienie: słonce
Odległość sadzenia: 40 cm
Rozmiar Cebuli / Sadzonki: I
Wysokość: 90 cm
Zimuje: Nie w gruncie
 

Georginiami to bylina tworząca podziemne bulwy korzeniowe, pochodząca z górzystych obszarów Meksyku i Gwatemali. Nie jest zbyt wymagająca w uprawie. Stanowisko powinno być słoneczne, ciepłe i osłonięte od wiatrów. Gleba zaś przepuszczalna, próchnicza, dobrze uprawioną o odczynie obojętnym. Należy unikać gleb ciężkich i podmokłych. Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu. Jeżeli liście dali więdną to znak, że roślina dostaje za mało wody. Z kolei słabe kwitnienie świadczy o przenawożeniu azotem.

 

Wysokie odmiany zabezpieczamy przed złamaniem się. W celu uzyskania obfitego kwitnienia usuwamy także przekwitnięte kwiaty. Dalie są roślinami wrażliwymi na mróz - nie zimują w naszych warunkach, dlatego po pierwszym przymrozku wykopujemy karpy, oczyszczamy, osuszamy i przechowujemy je w przewiewnym pomieszczeniu. Warto przykryć je suchym torfem, trocinami lub gazetami. Wiosną przed sadzeniem dzielimy karpy rozmnażając w ten sposób roślinę. Można rośliną uzyskać także z nasion. Wysiewamy je marcu do pojemników, a w maju wsadzamy do gruntu.

CW61
2010-01-01
Nowy produkt

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Przeglądaj produkty w super cenach
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć