left banner

Poziomka Rugia 0.2g. czerwona bardzo plenna-12696
  • Poziomka Rugia 0.2g. czerwona bardzo plenna-12696
  • Poziomka Rugia 0.2g. czerwona bardzo plenna-12697
  • Poziomka Rugia 0.2g. czerwona bardzo plenna-18080

Poziomka Rugia 0.2g. czerwona bardzo plenna

2,98 zł

(2,98 zł szt.)

з податком
Poziomka Rugia 0.2g. czerwona bardzo plenna
Кількість
Produkt dostępny - wysyłka do 48h

Kod kreskowwy: 5903837466108

Odmiana bezrozłogowa, powtarzająca, plenna, odporna na mróz. Owoce wydłużone, ostro zakończone, intensywnie czerwone, a przy wierzchołku żółto-zielone, aromatyczne. Wysiew nasion zależy od przewidywanego terminu wysadzania w pole. Nasiona należy wysiewać do skrzynek w ziemię z domieszką torfu i piasku. Nasiona wolno wschodzą (4-6 tygodni). Siewki z 2-3 liśćmi pikuje się w rozstawie 5x5 cm. Pierwsze owoce zbiera się już w roku siewu. Plantacja pozostaje w tym samym miejscu przez 2-3 lata.

Owoc poziomki zawiera cukry, białko, tłuszcze, węglowodany, błonnik oraz sole mineralne, a między innymi dużo fosforu. Prawdopodobnie z tego względu niektóre osoby, a zwłaszcza dzieci, są wrażliwe na spożywanie poziomek i doznają często pokrzywki. Ponadto owoce zawierają witaminy, głównie witaminę C.
Owoce poziomki zawierają też niewielkie ilości prowitaminy A (karoten), witaminy B1, B2, B6, K, E oraz kwasy organiczne (kwas salicylowy), antocyjany, flawonoidy i garbniki. Owoc poziomki działa nieco rozwalniająco, rozpuszcza kamień nazębny i wzmacnia zęby. Częste spożywanie poziomek wskazane jest w schorzeniach nerek, pęcherza, przy piasku i kamicy moczowej, w miażdżycy i reumatyzmie oraz w chorobach serca, złym obiegu krwi, niedobrej przemianie materii i nabrzmiałej wątrobie.

Wymagania: potrzebują gleby zasobnej w próchnicę, o dobrej strukturze i dużej pojemności wodnej,najlepiej rosną na glebach o odczynie lekko kwaśnym. Klimat w Polsce sprzyja uprawie roślin jagodowych, zimy nie są zbyt surowe, a w czasie największych spadków temperatur rośliny są przykryte pokrywą śnieżną.
Poziomkę rozmnaża się przeważnie z nasion.

Norma wysiewu: 0,1-0,2 kg/1ha
Termin wysiewu: 2 dekada II
Termin sadzenia: 2 dekada V-2 dekada IX
Rozstawa: 25x60 cm
Wegetacja: 180-190 dni
Termin zbioru: 2 dekada VI-2 dekada VII

LEG3356
2010-01-01
Новий товар

30 інших товарів в цій категорії:

browse for your products category
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Accept More info Reject