Kupuj według kategorii

Strona główna

left banner

Podłoże do trawników 80l pH 5.5-6.5-6228
  • Podłoże do trawników 80l pH 5.5-6.5-6228

Podłoże do trawników 80l pH 5.5-6.5

31,00 zł

(31,00 zł szt.)

Brutto
Podłoże do trawników 80l
Ilość
Obecnie brak na stanie

Kod kreskowwy: 5908306602803

Przygotowanie trawnika to ważny etap w procesie zakładania nowego ogrodu lub odnawiania istniejącej trawy. Istnieje wiele czynników, które wpływają na sukces uprawy trawy, w tym jakość gleby, warunki pogodowe i właściwa pielęgnacja.

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na sukces uprawy trawnika jest optymalne pH gleby. pH gleby to miara kwasowości lub zasadowości gleby i wpływa na dostępność składników odżywczych dla roślin. Optymalne pH dla większości gatunków traw to zakres od 5,5 do 6,5. Zbyt kwaśna lub zbyt zasadowa gleba może prowadzić do niedoboru składników odżywczych lub ich nadmiaru, co wpływa na zdrowie roślin i jakość trawy.

Dlatego też, przygotowanie gleby przed założeniem trawnika jest kluczowe dla sukcesu uprawy. Przygotowanie gleby polega na usunięciu chwastów i kamieni, równaniu powierzchni terenu, a także wprowadzeniu odpowiedniej ilości nawozu i wapna, aby poprawić pH gleby.

Dla ułatwienia tego procesu, na rynku dostępne są specjalne produkty przeznaczone do przygotowania gleby pod trawniki oraz dywany trawiaste. Są to mieszanki nawozów i wapna, które zapewniają optymalne warunki glebowe dla roślin.

Oprócz przygotowania gleby przed zakładaniem trawnika, ważne jest również odpowiednie dbanie o niego po posadzeniu. Właściwa pielęgnacja trawnika obejmuje regularne podlewanie, nawożenie i koszenie, a także usuwanie chwastów i innych niepożądanych roślin. Wszystkie te czynności mają wpływ na jakość i kondycję trawnika.

Podsumowując, przygotowanie gleby przed założeniem trawnika oraz odpowiednia pielęgnacja są kluczowe dla sukcesu uprawy trawy. Specjalne produkty, takie jak mieszanka nawozów i wapna, pomagają zapewnić optymalne warunki glebowe dla roślin, a odpowiednia pielęgnacja trawnika pozwala utrzymać go w dobrej kondycji.

KAR01
2010-01-01
Nowy produkt

4 innych produktów w tej samej kategorii:

Przeglądaj produkty w super cenach
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć