Kupuj według kategorii

Strona główna

left banner

Pomidor gruntowy Gardenperle 0.5g koktajlowy-12348
  • Pomidor gruntowy Gardenperle 0.5g koktajlowy-12348

Pomidor gruntowy Gardenperle 0.5g koktajlowy

4,09 zł

(4,09 zł szt.)

Brutto wysyłka do 48h
Pomidor gruntowy Gardenperle 0.5g koktajlowy
Ilość
Produkt dostępny - wysyłka do 48h

Kod kreskowwy: 5907677303876
Roślina wysokości do 70 cm o intensywnie czerwonych owocach o wadze 6-8 g. Uprawiać można w gruncie, donicach lub w skrzynkach balkonowych. Owoce dekoracyjne, nadające się do spożycia
(Lycopersicon esculentum) Rodz. Solanaceae - Psiankowate
jest jednym z podstawowych warzyw.
To bogate źródło substancji odżywczych oraz witamin takich jak : A,B,C,PP. Dzięki zawartości likopenu posiada właściwości antynowotworowe.Szczególnie dobrze przyswajalny jest likopen zawarty w zupach, ketchupie, przecierach, sosach, koncentratach.
Wymagania klimatyczne.
Pomidor ma duże wymagania cieplne i świetlne. Uprawiamy go tylko w okresie bezmroźnym, od połowy maja do końca września.
Wymagania wodne zależą od stopnia rozwoju rośliny i jest największe w okresie przyjmowania sie rozsady i pełnego owocowania.
Wymagania glebowe.
umiarkowane. Gleba musi być odpowiednio zasobna w składniki pokarmowe i wodę, o dobrej kulturze, żyznej. Odczyn lekko kwaśny pH 5,5-6,5.
Zmianowanie.
Może być uprawiany nawet w monokulturze. Jednak nie powinno uprawiać sie po innych psiankowatych (np. ziemniak).
Doskonałe stanowisko po roślinach strączkowych (Fabaceae), cebuli, ogórkach, kapustnych (Brassicaceae).
Uprawa rozsady
głównie uprawiany jest z rozsady ale odmiany karłowe uprawiane dla przetwórstwa często z siewu.
Produkcja rozsady trwa około 6-8 tygodni. Zaprawione nasiona wysiewamy do substratu siewnego od połowy marca do początku kwietnia do skrzynek lub wielodoniczek w ogrzewanym tunelu lub szklarni.Nasiona kiełkują w ciągu 3-6 dni.Gram nasion zawiera około 300 nasion.W okresie do wschodów należy utrzymywać stałą wysoką temperaturę podłoża 25-27 stopniC i stałą optymalną wilgotność.Po wschodach temperaturę należy stopniowo obniżyć do około 20 stopni dniem i około 15 stopniC nocą zapewniając siewkom dobre warunki świetlne.Po rozłożeniu liścieni w fazie pierwszego liścia włąściwego siewki przepikowujemy do doniczek 8-10 lub inspektu w rozstawie 8x10 cm Na tydzień przed wysadzaniem rozsadę należy zachartować ograniczając podlewanie roślin i intensywnie wietrząc tunellub inspekt.W okresie produkcji rozsady należy dość często nawadniać uprawę oraz starannie dokarmiać rozsadę roztworem nawozów wieloskładnikowych.Rozsadę szczególnie tą uprawianą w inspektach należy profilaktycznie opryskiwać rozsadę przeciwko chorobom bakteryjnym wykorzystując środki miedziowe np Miedzian 50 WG (dwa lub trzy opryskiwania).Dobre efekty daje dodanie do oprysku preparatami miedziowymi  środka kontaktowe Gwarant 500 SC lub Bravo 500 SC.
Rozsadę sadszimy na zagonie w połowie maja umieszczając w dołkach aż po pierwsze liście
CN438
2010-01-01
Nowy produkt

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Przeglądaj produkty w super cenach
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć