Kupuj według kategorii

Strona główna

left banner

Biohumus do ziół i warzyw forte-17442
  • Biohumus do ziół i warzyw forte-17442

Biohumus do ziół i warzyw forte

10,00 zł

(10,00 zł szt.)

Brutto wysyłka do 48h
Odmiana
Pojemność
Ilość
Produkt dostępny - wysyłka do 48h

Kod kreskowwy:

BIOHUMICOL FORTE – NAWÓZ DO WARZYW, ZIÓŁ I OWOCÓW

  • przeznaczony do nawożenia warzyw, ziół i sadowniczych roślin owocowych
  • polecany do nawożenia roślin uprawianych pod osłonami, w pojemnikach oraz w gruncie
  • bezpieczny dla roślin, bez ryzyka przenawożenia
  • poprawia jakość podłoża
  • zakwalifikowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym

Seria:

Biohumus

Zawiera

azot (N) – 0,08%
fosfor (P2O5) – 0,05%
potas (K2O) – 0,12%


Biohumicol forte – nawóz do warzyw, ziół i owoców jest płynnym nawozem pochodzenia organicznego, przeznaczonym do nawożenia warzyw (pomidorów, ogórków, warzyw liściowych, korzeniowych i kapustnych), ziół i sadowniczych roślin owocowych (szczególnie roślin jagodowych: borówki amerykańskiej, truskawek i malin). Polecany do nawożenia roślin uprawianych pod osłonami, w pojemnikach lub w gruncie. Jest źródłem azotu, fosforu i potasu oraz substancji organicznej. Polecany jest do stosowania wraz z nawadnianiem roślin, na wszystkie rodzaje gleb.

Ekologiczny nawóz do warzyw

Co bardzo ważne, te nawozy do warzyw – Biohumicol Forte, zostały zakwalifikowane do produkcji ekologicznej. Dzięki czemu nawożenie warzyw, ziół i owoców może odbywać się w sposób jak najbardziej proekologiczny. W nawozie do warzyw, ziół i owoców znajdziemy podstawowe składniki odżywcze, niezbędne dla rozwoju roślin. Nawóz pozwala na uzyskanie obfitych i zdrowych plonów. Dzięki regularnemu stosowaniu nawozu rośliny będą intensywnie rosły i wytarzały dorodne owoce, wysokiej jakości. Biohumicol forte wspiera obecne trendy kierujące się w stronę natury. Pozwala na w pełni ekologiczną uprawę roślin. Nawóz zapewnia naturalne nawożenie w trosce o dobro środowiska. Jest bezpieczny dla roślin, a także zwierząt i ludzi. Stosowanie nawozów do warzyw, ziół i owoców nie powoduje ryzyka przenawożenia roślin.

Nawożenie organiczne ważne dla gleby oraz wysokich plonów

Nawożenie organiczne ma ogromne znaczenie w poprawie właściwości gleby. Wpływa pozytywnie na fizyczne właściwości gleby, tworząc strukturę gruzełkowatą, czyli bardziej porowatą. Pory, czyli przestrzenie pomiędzy grudkami ziemi, umożliwiają zgromadzenie większej ilości wody i powietrza w podłożu. Dzięki temu korzenie roślin mają ułatwione oddychanie oraz lepszą możliwość pobierania wody.

Organiczne nawożenie ma wpływ również na właściwości chemiczne gleby. Materia organiczna zwiększa właściwości sorpcyjne gleby, co oznacza że więcej składników mineralnych jest utrzymywanych w obrębie bryły korzeniowej roślin. Rośliny mają zapewniony stały dostęp do składników pokarmowych, ponieważ nie umykają one w głąb profilu glebowego.

Ponadto organiczne składniki wspierają życie biologiczne gleby. Pożyteczne mikroorganizmy glebowe, które rozkładają materię organiczną zasiedlają podłoże i dzięki dostarczonej substancji organicznej mają doskonałe warunki rozwoju. W przypadku roślin uprawianych w gruncie, takie nawożenie sprzyja również rozwojowi pożytecznych dżdżownic.

W warunkach ogrodowych często sami mamy możliwość wyprodukowania nawozów naturalnych, które wzbogacą podłoże. Kompost, skoszona trawa, gnojówka z pokrzyw to tylko kilka przykładów naturalnych nawozów. W domu raczej nikt nie pokusi się o wykorzystanie nieprzyjemnie pachnącego nawozu jak, np. gnojówka. Ponadto taki nawóz ma dość silne działanie. O ile w gruncie taki nawóz może się ładnie rozłożyć i rozprzestrzenić na większej powierzchni, to w doniczce nie ma takiej możliwości. Dlatego w uprawie doniczkowej warto wykorzystać nawozy do warzyw, ziół i owoców – Biohumicol Forte. Nie wyklucza to stosowania tych nawozów do warzyw w uprawach gruntowych.

Wprowadzony do obrotu na podstawie pozwolenia MRiRW nr 548/19

Sposób stosowania

Przygotowanie roztworu nawozowego:

50-100 ml nawozu (2-4 nakrętki pojemnika) rozcieńczyć w 1-4 l wody. Uzyskanym roztworem podlewać rośliny.

Dawki i terminy stosowania:

Warzywa: Podlewać rośliny począwszy od wschodów nasion i posadzenia rozsady przez cały okres wegetacji aż do początku owocowania i zborów owoców, w odstępach co 10-14 dni. Jednorazowo zużywać do podlewania około 0,2-0,3 litra roztworu na roślinę lub ok. 1,0-1,5 litra roztworu na 1 m2 powierzchni gleby.
Zioła: Podobnie jak w uprawie warzyw stosować w okresie wegetacji rozcieńczony roztwór nawozu w odstępach co 10-14 dni. Dawki i terminy dla roślin zielarskich są takie same jak w uprawie roślin warzywnych.
Rośliny sadownicze owocowe: Podlewać rośliny w okresie od ruszenia wegetacji aż do zakończenia wzrostu roślin, w odstępach co 10-14 dni. Roztwór nawozowy rozlewać na powierzchnie gleby wokół drzew/krzewów, używając około 1 litra roztworu na 1 m2.


AGL12D#0.5L
2010-01-01

Specyficzne odniesienia

ean13
5902341004967
Nowy produkt

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Przeglądaj produkty w super cenach
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć