Kupuj według kategorii

Strona główna

left banner

Gorczyca biała 1kg-7483
  • Gorczyca biała 1kg-7483

Gorczyca biała 1kg

20,00 zł

(20,00 zł szt.)

Brutto
Gorczyca biała past. 1kg
Ilość
Obecnie brak na stanie

Kod kreskowwy: 5903116996029

GORCZYCA BIAŁA

Sinapis alba

 

Gorczyca biała należy do rodziny krzyżowych, jest gatunkiem jednorocznym, o korzeniu palowym, lecz słabiej rozwiniętym i krótszym od rzepaku. Gorczyca biała uprawiana jest na nasiona, które następnie wykorzystuje się w przemyśle spożywczym do wyrobu musztardy. W praktyce rolniczej zastosowanie gorczycy jest znacznie szersze. Jest doskonała do wykorzystania jako roślina podporowa przy zasiewie grochu lub wyki. Jest także cenioną rośliną poplonową, a co za tym idzie korzystnie wpływa na stan fitosanitarny gleby i jej kulturę. Pozwala to na uzyskiwanie znacznie wyższych plonów roślin następczych, szczególnie okopowych. Jako roślina poplonowa, potrafi wprowadzić do gleby dużo masy organicznej. Obecnie wyhodowane odmiany posiadają właściwości mątwikobójcze, zmniejszając w istotny sposób liczebność populacji mątwika w glebie.

 

Omawiana gorczyca najlepiej udaje się na glebach piaszczysto gliniastych, bogatych w wapń, o odczynie obojętnym lub zbliżonym do obojętnego.

 

Gorczyce wytrzymują przymrozki w okresie wschodów do – 6°C, a w okresie kwitnienia do – 2°C.

 

Norma wysiewu:

  • 10-15 kg/ha (plon główny),
  • 20-25 kg/ha (na poplon)
POP198
2010-01-01
Nowy produkt

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Przeglądaj produkty w super cenach

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Przeglądaj produkty w super cenach
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć