Kupuj według kategorii

Strona główna

left banner

Siarczan Magnezu 5kg-7545
  • Siarczan Magnezu 5kg-7545

Siarczan Magnezu 5kg

39,50 zł

(39,50 zł szt.)

Brutto wysyłka do 48h
Ilość
Produkt dostępny - wysyłka do 48h

Kod kreskowwy: 2100000052486

Skład: tlenek magnezu rozpuszczalny w wodzie-16%, trójtlenek siarki rozpuszczalny w wodzie-32%.
Zalety magnezu: Magnez to ważny składnik odżywczy dla roślin, spełnia bardzo ważną funkcję w kształtowaniu plonów i ich jakości. Występuje w centrum cząsteczki chlorofilu (zieleń liści) i jest niezbędny w procesie fotosyntezy. Odgrywa ogromną rolę w syntezie białek i węglowodorów oraz w procesach związanych z przemianami energetycznymi oraz gromadzeniem asymilantów. Niedobór magnezu występuje najczęściej w fazie intensywnego wzrostu roślin. Ten niedobór magnezu można szybko i skutecznie usunąć stosoując dokamianie dolistne siarczanem magnezu. 

Zalety siarcznu magnezu: Jest szybko działajcym nawozem magnezowo-siarkowym do dokarmiania dolistnego. Zawarte w nim składniki odżywcze są całkowicie rozpuszczalne w wodzie i występują w związku siarczanowym. Rozpuszcza się w wodzie szybko i bez pozostałości, dzięki czemu doskonale nadaje się do oprysków dolistnych aparaturą stosowaną w ochronie roślin oraz do zasilania w systemach nawadniających (nawożenie płynne). Można go łączyć z większością stosowanych środków ochrony roślin, zaleca się przy tym przestrzeganie wskazówek producentów środków ochrony roślin. Jest doskonały jako środek uzupełniający szczególnie w przypadku widocznego niedoboru magnezu i siarki w roślinach. Zapobiega żółknięciu igieł drzew iglastych.

 

Sposób stosowania

Rodzaj uprawy Sposób i termin stosowania Stężenie roztworu
warzywa w połączeniu z opryskami fungicydami i środkami owadobójczymi 2-3%
drzewa owocowe, krzewy. rośliny jagodowe w czasie tworzenia się owoców razem z zabiegami ochronnymi 2-3%
winorośl najpóźniej do początku sierpnia 3-5%
drzewa iglaste kilkakrotnie w przypadku żółknięcia lub brązowienia igieł 3-5%
uprawy szklarniowe w połączeniu z nawadnianiem kropelkowym 2-3%

IF2373
2010-01-01
Nowy produkt

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Przeglądaj produkty w super cenach
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć