Kupuj według kategorii

Strona główna

left banner

Mocznik 5kg 46% azotu-17448
  • Mocznik 5kg 46% azotu-17448

Mocznik 5kg 46% azotu

68,00 zł

(68,00 zł szt.)

Brutto wysyłka do 48h
Agra Mocznik 5kg
Ilość
Produkt dostępny - wysyłka do 48h

Kod kreskowwy: 5901752290440

Mocznik to organiczny związek chemiczny bogaty w azot, który często stosowany jest jako nawóz do dokarmiania roślin poprzez ich opryskiwanie. Jest to skuteczna metoda, która pozwala na szybkie wzmocnienie wzrostu i rozwoju roślin, dzięki łatwo przyswajalnemu azotowi zawartemu w moczniku.


Mocznik jest dostępny w postaci białego, krystalicznego proszku, który łatwo rozpuszcza się w wodzie. Jego wysoka zawartość azotu - około 46% - czyni go jednym z najbardziej skoncentrowanych nawozów azotowych.


Wprowadzenie mocznika do roślin poprzez ich opryskiwanie pozwala na zwiększenie wydajności upraw i stymulację wzrostu roślin. Dodatek mocznika do wody może zwiększyć zawartość azotu, co przyczynia się do tworzenia białek i innych związków organicznych potrzebnych dla prawidłowego rozwoju roślin. Mocznik może pomóc w walce z chorobami roślin, poprawie koloru i jakości owoców oraz zapewnieniu większych zbiorów.

Nawóz mocznik bez inhibitora ureazy może być stosowany do sporządzenia roztworów wodnych do nawożenia dolistnego.

Należy jednak uważać, by nie przesadzić z ilością mocznika, ponieważ nadmiar azotu może prowadzić do zwiększonej podatności na choroby i szkodniki, a także do nieprawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. Ważne jest dokładne przestrzeganie zaleceń dotyczących dawkowania i stosowanie mocznika z umiarem, aby zapewnić zdrowy i skuteczny wzrost roślin.


Skład: Skład: • azot (N) – 46%

Agra
AGRA13A
2010-01-01
Nowy produkt

29 innych produktów w tej samej kategorii:

Przeglądaj produkty w super cenach
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć