Krystaliczne


Nowy SUPERFOSFAT WZBOGACONY 5KG-1138 Zobacz większe

SUPERFOSFAT WZBOGACONY 5KG

AGR554A

5901752290716Superfosfat wzbogacony granulowany to uniwersalny nawóz fosforowy stosowany na wszystkich glebach i pod wszystkie rośliny uprawne. Nawóz przedsiewny stosowany zarówno jesienią jak i wiosną. Po zastosowaniu nawozu należy zmieszać go z glebą.

Więcej szczegółów

48 godzin

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 2 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 2 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 0,40 zł.


Dostawa już od: 0,00 zł Sposób dostawy: Odbiór w sklepie - Inter-Flora
Darmowa dostawa od: 400,00 zł

Cena:

29,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

 Superfosfat wzbogacony granulowany to uniwersalny nawóz fosforowy stosowany na wszystkich glebach i pod wszystkie rośliny uprawne. Nawóz przedsiewny stosowany zarówno jesienią jak i wiosną. Po zastosowaniu nawozu należy zmieszać go z glebą.
   Superfosfat wzbogacony jest rozpuszczalny w wodzie i łatwo przyswajalny przez rośliny.
   Nawozy fosforowe jak superfosfaty wywierają silny wpływ na jakość plonu, natomiast w mniejszym stopniu zwiększają jego ilość. Ponadto wpływają na efektywność nawożenia azotem. Przy niedoborze fosforu rośliny są sztywne, bardziej kruche, a więc podatne na złamanie. Barwa ich jest ciemnozielona, bez połysku, a brzegi i wierzchołki liści są rdzawoczerwone.
   Fosfor z nawozów mineralnych w pierwszym roku po zastosowaniu jest pobierany przez rośliny zaledwie w 20 - 30%. Pozostałe ilości fosforu są zatrzymywane przez glebę. Przyjmuje się, że w ciągu kilku lat po zastosowaniu wykorzystanie fosforu przez rośliny dochodzi do 40 - 60%. Z tego względu zaleca się stosowanie nawozów fosforowych na zapas. Pod wpływem nawożenia fosforem wzrasta zawartość tego składnika w wierzchniej warstwie gleby i to zarówno jego ogólnej ilości, jak i form dostępnych dla roślin. Gromadzenie się fosforu w glebie pod wpływem nawożenia nie zależy od jej odczynu.
   Superfosfat także zawiera siarkę, która jest niezbędna w nawożeniu roślin zielonych. Składnik ten jest szczególnie cenny ze względu na coraz częściej pojawiający się niedobór siarki w glebach, jako czynnik ograniczający plonowanie roślin.
   Ponadto superfosfat zawiera wapń, który jest ważnym makroelementem oraz wpływa korzystnie na szereg właściwości gleby, warunkujących wysoką efektywność nawożenia. W skład nawozu wchodzi również zestaw mikroelementów niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin.
   Nawóz jest w postaci granulowanej, co zapewnia równomierny wysiew i zapobiega pyleniu oraz powoduje powolne i równomierne uwalnianie fosforu i innych składników pokarmowych z nawozu. Po zastosowaniu nawozu należy zmieszać go z glebą.

   Przywiązujemy ogromną wagę do jakości wykonania opakowań oferowanych naszym klientom. Dbamy o atrakcyjność oferty poprzez wprowadzanie do sprzedaży coraz to nowszych nawozów, które zmniejszają negatywne oddziaływanie środowiska.

   Skład chemiczny: 40% P2O5, 12% CaO, 5% SO3
.

Opinie

Napisz opinię

SUPERFOSFAT WZBOGACONY 5KG

SUPERFOSFAT WZBOGACONY 5KG

Superfosfat wzbogacony granulowany to uniwersalny nawóz fosforowy stosowany na wszystkich glebach i pod wszystkie rośliny uprawne. Nawóz przedsiewny stosowany zarówno jesienią jak i wiosną. Po zastosowaniu nawozu należy zmieszać go z glebą.

Napisz opinię

27 - produkty z tej samej kategorii: