Kupuj według kategorii

Grzybobójcze

left banner

Saprol Ochrona Thui 100ml - 7l wody-4650
  • Saprol Ochrona Thui 100ml - 7l wody-4650

Saprol Ochrona Thui 100ml - 7l wody

25,92 zł

(25,92 zł szt.)

Brutto
"Nabycia środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r."
Ilość
Produkt dostępny - wysyłka do 48h

Kod kreskowwy: 5907487102102

Co roku kupujemy co najmniej milion sztuk Thuji. Jest to roślina numer jeden w polskich ogrodach. Sadzimy je pojedynczo lub w szpalerach wzdłuż ogrodzenia. Kiedy rośliny podrosną, stają się naturalnym żywopłotem, który odgradza nas od sąsiadów lub drogi.
Thuja to roślina o stosunkowo małych wymaganiach. W czasie zakupu należy wybierać „ grube” egzemplarze (szczególnie u dołu) z wieloma przewodnikami. Najlepiej o wysokości co najmniej 1,5 m., co gwarantuje łatwiejsze przyjęcie się roślin i zdrowszy rozwój. Pamiętajmy, aby wykopać dużo większy do-łek od bryły korzeniowej (np. 50 cm średnicy i 30 cm głębokości) i zastosować luźne podłoże, aby korzenie nie „stały” w wodzie. W celu lepszego rozkrzewiania należy Thuję regularnie nawozić i podcinać, przy czym, najlepiej to zrobić jeszcze przed sezonem wegetacyjnym. Można obcinać nawet do 1/3 nowych odrostów. Nawozić najlepiej nawozami długo działającymi, aby zapewnić składniki pokarmowe przez cały sezon, a z drugiej strony przenawozić na początku, czego ta roślina nie lubi.


Krótki system korzeniowy wymaga też ściółkowania korą, która utrzyma wilgoć. Jednak pomimo zastosowaniu się do powyższych wskazówek nasze Thuje mogą zostać zaatakowane przez choroby grzybowe, wskutek czego nastąpi zamieranie łusek i całych pędów. Do tej pory nie było na rynku preparatu, który byłby skutecznym lekarstwem w tej sytuacji. Jedynym ratunkiem było wycinanie brązowych pędów, które były nośnikiem bakterii i zarodników chorób. Od nowego sezonu pojawi sięSAPROL - profesjonalny preparat, który ograniczy brązowienie Thuji spowodowane zamieraniem łusek i pędów


SAPROL Długo Działający to :
pierwszy produkt na rynku do ochrony Thuji
większa skuteczność mniej oprysków
zwalcza i chroni przez 21 dni


Po jego zastosowaniu również należy wyciąć brązowe gałązki, które już nie odrosną, ale reszta rośliny będzie chroniona przez kilka tygodni. Jest to nowoczesnypreparat, który wchodzi w głąb rośliny i krąży wraz z jej sokami przez okres co najmniej 3 tygodni. Tego typu produkty są dużo bardziej skuteczne niż zwykłe preparaty, które działają tylko miejscowo przez 1-2 dni i są narażone na szybkie zmycie przez deszcz. Nowatorskość SAPROLU polega też na tym, że chroni roślinę również z nowymi odrostami. Jak zwykle dużo bardziej wydajne są zastosowania profilaktyczne szczególnie w przypadku nowych nasadzeń. Wydaje się, że ten systemiczny preparat jest stworzony do tego typu zastosowań, tzn. do zapewnienia długotrwałej ochrony w przypadku kiedy roślina przesadzona w nowe otoczenie jest najbardziej osłabiona i podatna na choroby.

SUB2390
2010-01-01
Nowy produkt

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Przeglądaj produkty w super cenach
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć