Kupuj według kategorii

Strona główna

left banner

Plantacote 300g do róż-19794
  • Plantacote 300g do róż-19794

Plantacote 300g do róż

22,00 zł

(22,00 zł szt.)

Brutto wysyłka do 48h
Ilość
Produkt dostępny - wysyłka do 48h

Kod kreskowwy: 5902341001447

PLANTACOTE NAWÓZ DO RÓŻ

  • nawóz do róż ogrodowych oraz uprawianych w pojemnikach w pomieszczeniach, na balkonach i tarasach
  • zapewnia obfite kwitnienie i intensywne wybarwienie kwiatów
  • nawóz, dzięki optymalnie dobranym składnikom, wzmacnia róże i zapobiega chorobom fizjologicznym
  • działa długo – przez okres 5-6 miesięcy

Zawiera

Nawóz WE
azot (N) – 13%
fosfor (P2O5) – 9%
potas (K2O) – 16%
magnez (MgO) – 2%

Mikroskładniki pokarmowe:
bor (B) 0,03%, miedź (Cu) 0,02%, żelazo (Fe) 0,3%, (w tym 0,15% schelatowane przez EDTA) mangan (Mn) 0,08%, molibden (Mo) 0,01%, cynk (Zn) 0,04%


Plantacote nawóz do róż to nowoczesny, kompletny nawóz o długotrwałym działaniu, przeznaczony do nawożenia w uprawach wszystkich gatunków i odmian róż. Każda granula zawiera odpowiednio dobrany skład makro- i mikroelementów zapewniających doskonałe warunki do wzrostu krzewów róż oraz odporność na choroby i szkodniki. Zwiększona zawartość potasu gwarantuje bujne i długie kwitnienie róż. Plantacote nawóz do róż może być stosowany w zarówno w uprawach ogrodowych, jak i w uprawach pojemnikowych w pomieszczeniach, na balkonach i tarasach. Otoczkowane granule zapobiegają wypłukiwaniu nawozu do głębszych warstw podłoża, niedostępnych dla korzeni roślin. W ten sposób więcej składników odżywczych jest wykorzystywanych przez rośliny (aż do 80-90%). Stosowanie nawozu otoczkowanego niweluje ryzyko przenawożenia, a przy tym chroni środowisko naturalne.

Plantacote to kompletny, wieloskładnikowy nawóz o działaniu determinowanym przez czynniki środowiska, tj. wilgotność i temperaturę otoczenia. To najdłużej uwalniający składniki pokarmowe nawóz w ofercie Agrecol. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii otoczkowania zabieg nawożenia można wykonywać jedynie raz w sezonie wegetacyjnym.

Sposób stosowania

Stosowanie

Stosować 1 raz w roku na początku sezonu wegetacyjnego wiosną (marzec, kwiecień lub maj). Nawóz można stosować również podczas sadzenia.

PODCZAS SADZENIA. Rozsypać nawóz w zagłębieniu dołka wokół bryły korzeniowej. Po posadzeniu, rośliny podlać obficie wodą. Dawkę nawozu dostosować do wysokości roślin, przeznaczając od 50 do 75 g na roślinę.

STARSZE ROŚLINY JUŻ ROSNĄCE.  Rozsypać nawóz w zagłębieniu dołka wokół bryły korzeniowej. Po posadzeniu, rośliny podlać obficie wodą. Dawki nawozu dostosować do wysokości roślin:

  • krzewy niskie do wysokości 1 m – 50 g nawozu na roślinę
  • krzewy wysokie o wysokości ponad 1 m oraz formy pnące – 75 g nawozu na roślinę
  • rośliny rosnące w grupach, róże okrywowe – 50 – 75 g na 1 mpowierzchni, w zależności od wysokości roślin

Jedna garść to około 40 – 50 g granulatu.

AGL16X
2010-01-01
Nowy produkt

19 innych produktów w tej samej kategorii:

Przeglądaj produkty w super cenach
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć