Kupuj według kategorii

Strona główna

left banner

Dostawa

Oczekiwanie na przesyłkę = czas kompletowania przesyłki + czas jej dostawy

Na czas, po którym przesyłka trafi do Twoich rąk, składa się czas potrzebny nam na jej skompletowanie oraz czas jej dostawy, zależny od wyboru sposobu dostawy (odbiór osobisty, dostawa firmą kurierską DHL, dostawa Pocztą Polską).

 

Czas kompletowania przesyłki

To czas, od momentu potwierdzenia przez nas zamówienia do wysłania paczki ze sklepu.

Czas kompletowania przesyłki wynosi 1-2 dni.

Na karcie danego produktu umieszczamy informację o przewidywanym czasie wysyłki, który wynika z czasu kompletowania zamówienia wybranego produktu. Zazwyczaj wynosi on 48 godzin do kilku dni. Jeśli termin wysyłki przekracza 48 godzin na karcie produktu jest umieszczona odpowiednia informacja (patrz niżej).

Realizacja zamówienia zaczyna się od momentu jego potwierdzenia, o czym zostaniesz poinformowany drogą mailową. Zamówienia potwierdzamy natychmiastowo, w większości przypadków jest to czas krótszy, niż godzina robocza od momentu złożenia zamówienia (pracujemy w godzinach 9:00 – 17:00 od poniedziałku do piątku).
Potwierdzenia zamówienia oznacza zarezerwowanie zamówionego towaru w magazynie.

Należy pamiętać, że zamówienia, które są składane poza godzinami pracy sklepu rezerwują towar w magazynie dopiero w momencie potwierdzenia zamówienia m.in. dotyczy to zamówień składanych w godzinach nocnych, czy w dniach wolnych od pracy.

Należy również pamiętać, że między momentami aktualizacji stanów magazynowych prowadzimy sprzedaż, a klienci składają nowe zamówienia. Istnieje możliwość, że możesz złożyć zamówienie na produkt, na który kilku klientów złożyło również zamówienie chwilę wcześniej, co spowodowało wyczerpanie stanu magazynowego. Taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko, ale może mieć miejsce. Weryfikacja następuje w momencie potwierdzenia zamówienia. W takim przypadku zostaniesz niezwłocznie poinformowany drogą telefoniczną lub mailową.
 

Formy płatności zamówienia, a czas realizacji:

  • potwierdzone zamówienie płatne systemem PayU.pl zostaje przekazane do realizacji w chwili, gdy kwota na koncie PayU.pl zostanie autoryzowana, wysyłka do dwóch dni,
  • potwierdzone zamówienie płatne za pobraniem, zostaje przekazane do realizacji w momencie jego potwierdzenia, wysyłka do dwóch dni,
  • potwierdzone zamówienie płatne przelewem elektronicznym, zostaje przekazane do realizacji w chwili otrzymania potwierdzenia jego płatności (maksymalnie na drugi dzień), wysyłka do dwóch dni.
     


Czas dostawy

Czas dostawy jest zależy od sposobu dostawy. Jako czas dostawy rozumiemy czas od momentu nadania przesyłki, do momentu odbioru przesyłki przez klienta.

Dostarczenie paczek na terenie kraju jest realizowane przez:

Poczta-Polska
Inpost paczkomaty
Inpost Kurier
DPD Kurier

Dostawa Pocztą Polską
W przypadku większości przesyłek czas realizacji dostawy to od 1 do 2 dni roboczych. Może się zdarzyć, że pomimo nadawania przesyłek jako przesyłki biznesowe (Pocztex Kurier 48), przesyłki zostaną opóźnione w dostawie. Poczta udostępnia możliwość monitorowania aktualnego statusu przesyłek pod adresem: http://sledzenie.poczta-polska.pl/.

Dostawa firmą kurierską Inpost
W przypadku większości przesyłek czas realizacji dostawy to 1 dzień roboczy. Oznacza to, że przesyłka powinna zostać dostarczona na drugi dzień roboczy po dniu, w którym ją nadaliśmy. 

Dostawa firmą kurierską DPD
W przypadku większości przesyłek czas realizacji dostawy to 1 dzień roboczy. Oznacza to, że przesyłka powinna zostać dostarczona na drugi dzień roboczy po dniu, w którym ją nadaliśmy. Zdarzają się jednak sytuacje (są sporadyczne), gdy firma kurierska może nie wywiązać się ze swoich obowiązków (których powodem mogą być różne przyczyny np. brak klienta w domu, korki, awaria samochodu, warunki atmosferyczne, błędy ludzkie itp.) i nastąpi opóźnienie w czasie dostarczenia przesyłki. 


 

Objaśnienia czasów kompletowania zamówienia (pole dostępność):

  • mała ilość – towar powinien być dostępny w magazynie, ale może okazać się, że kilku klientów wcześniej już złożyło zamówienie lub system jest w trakcie aktualizacji (o takim przypadku pisaliśmy wyżej), jest to sytuacja sporadyczna, gdyby miała miejsce, zostaniesz o tym niezwłocznie poinformowany, gdy zamówiony towar jest dostępny wysyłka w 48 godzin,
  • duża ilość – towar dostępny w magazynie, możliwość wysyłki w 48 godzin,


Zarówno czas realizacji zamówienia, jak i czas dostawy, podajemy, licząc tylko dni robocze.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć