Kupuj według kategorii

Strona główna

left banner

Pożywka do wina 10g.-6144
  • Pożywka do wina 10g.-6144

Pożywka do wina 10g.

5,50 zł

(5,50 zł szt.)

Brutto wysyłka do 48h
Pożywka do wina 10g.
Ilość
Produkt dostępny - wysyłka do 48h

Kod kreskowwy: 5904816003024
Do prawidłowego rozwoju drożdże winiarskie poza źródłem cukru potrzebują, także związków azotowych i fosforowych, w które ubogie są owoce naszego klimatu. Ze względu na ten fakt domowi winiarze powinni posiłkować się gotowymi zestawami pożywek zawierającymi te związki. 

Opis produktu: 
W ofercie dostępne są trzy rodzaje pożywek: 
Pożywka do drożdży winiarskich 
- jest to pożywka mineralna, której głównym składnikiem jest fosforan diamonowy. Pakowana po 10 g wystarcza na 25 l nastawu. 
Pożywka do drożdży winiarskich z witaminą B1 
- Zawiera oprócz fosforanu diamonowego dodatek witaminy B1 (tiaminy) oraz dekstryn wiążących substancje toksyczne dla drożdży. Witamina B1 stymuluje wzrost drożdży i jest silnym aktywatorem fermentacji. Pakowana po 10 g wystarcza na 25 l nastawu. 
Pożywka do drożdży winiarskich KOMBI 
- zawiera oprócz fosforanu diamonowego i witaminy B1, preparaty ścian komórkowych drożdży, które stanowią specyficzne uzupełnienie pożywek, zarówno o charakterze cukrowym jak i związków azotowych. Ściany komórkowe wykazują zdolność adsorbowania substancji hamujących fermentację, między innymi kwasów tłuszczowych. Innymi słowy dodatkowa obecność w pożywce szczątkowych ścian komórkowych bardzo ułatwia fermentację, gdyż przyśpiesza namnażanie się drożdży. Pożywka pakowana po 7 g wystarcza na 25 l nastawu. 

Użytkowanie 
Przed dodaniem do nastawu odpowiednią ilość pożywki zaleca się rozpuścić w 1/4 szkl. wody. 
Pożywki dla drożdży można dodawać jednorazowo na początku fermentacji (równocześnie z drożdżami). Coraz częściej proponuje się jednak by pożywki, dodawać w trzech równych porcjach; pierwszą - na początku fermentacji, drugą - po 3 – 5 dniach, trzecią po 10 dniach fermentacji. 
W czasie magazynowania pożywki należy chronić przed wilgocią. 
Reasumując, dzięki dodaniu pożywek do nastawu, uzyskuje się: 
-odpowiednie namnożenie drożdży, 
-szybkie rozpoczęcie fermentacji, 
-pełne odfermentowanie cukru zawartego w owocach i dodanego w czasie produkcji wina.
 

Charakterystyka produktów:
Produkt posiada atest PZH (Państwowy Zakład Higieny) dopuszczający go do kontaktu z produktami spożywczymi. Związki zawarte w pożywkach są wykorzystywane całkowicie przez drożdże w czasie ich namnażania, a więc nie istnieje obawa ( jeśli będą zachowane zalecane dawki ), że spowodują one zmiany smaku i aromatu wina. Nie mają wypływu na zdrowie człowieka.
6116
2010-01-01
Nowy produkt

24 innych produktów w tej samej kategorii:

Przeglądaj produkty w super cenach
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć